اعجاز قرآن معجزه اسلام اعجاز خداوندی اثبات حقانیت اسلام

اعجاز قرآن در مورد صحبت کردن مورچه ها

نویسنده:مدیریت اسلام-قرآن-اعجاز islam_quran_ejaz@yahoo.com

بنا به فرموده قرآن عظیم در سوره مبارکه نمل متوجه میشویم که مورچه ها نیز باهم صحبت میکنند.گاهی اوقات جوجه افرادهای اسلام ستیز بر آن خرده میگرفتند و میگفتند مگر مورچه ها هم حرف میزنند؟

اما با عنایت الهی و پیشرفت علم و تکنولوژی حقایق خوشایندی برای مومنان نمایان شد که سبب شرمساری تمسخر کنندگان و خوشحالی مسلمانان گشت.

بنا به گزارش روزنامه تایمز در مورخه 6/2/2009 یکی از استادان دانشگاه آکسفورد به همراه تیمش میکروفونهای ظریفی را در لانه مورچه ها جاسازی نمودند.سپس متوجه صداهایی شدند که با تحقیق بیشتر در یافتند ملکه بزرگ (که از نظر جنسیت ماده است) از طریق صحبت کردن به مورچه های دیگر فرمان میدهد و مورچه ها نیز به دقت گوش میدهند و دستورات ملکه را مو به مو انجام میدهند.

این واقعیت در تاریخ 26/2/2009 به اثبات رسید حال آنکه قرآن پیروز قرنها پیش و در عصر جاهلیت و در میان افراد بیسواد و امی که هیچ بویی از علم و دانش نبرده بودند این حقیقت را در آیات 17و18 سوره مبارکه نمل آشکار میسازد:

وَحُشِرَ لِسُلَيْمَانَ جُنُودُهُ مِنَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ وَالطَّيْرِ فَهُمْ يُوزَعُونَ ﴿نمل/17﴾حَتَّى إِذَا أَتَوْا عَلَى وَادِي النَّمْلِ قَالَتْ نَمْلَةٌ يَا أَيُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاكِنَكُمْ لَا يَحْطِمَنَّكُمْ سُلَيْمَانُ وَجُنُودُهُ وَهُمْ لَا يَشْعُرُونَ ﴿نمل/18﴾

و براى سليمان سپاهيانش از جن و انس و پرندگان جمع‏آورى شدند و [براى رژه] دسته دسته گرديدند (17) تا آنگاه كه به وادى مورچگان رسيدند مورچه‏اى [به زبان خويش] گفت اى مورچگان به خانه‏هايتان داخل شويد مبادا سليمان و سپاهيانش نديده و ندانسته شما را پايمال كنند (18)

در توضیحات بالا متذکر شدیم که ملکه بزرگ که از نظر جنسیت ماده است صحبت میکند و قرآن و در آیه 18 سوره مبارکه نمل از زبان ملکه یعنی مورچه ماده میگوید نه جنس مذکر!سبحان الله!

اگر به لغت قَالَتْ توجه کنید متوجه میشوید منظور جنس مونث است و اگر می فرمود قال منظور جنس مذکر بود.یعنی قالت بدان معناست که یک نفر مونث(ماده) گفت،که میشود همان ملکه ماده که حرف میزند و دستور میدهد.

سَنُرِيهِمْ آيَاتِنَا فِي الْآفَاقِ وَفِي أَنفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ ... ﴿فصلت/53﴾

به زودى نشانه‏هاى خود را در افقها[ى گوناگون] و در دلهايشان بديشان خواهيم نمود تا برايشان روشن گردد كه او خود حق است... ﴿53﴾

آری قرآن کلام خداست و تا روز قیامت بون تحریف و کم وکاست باقی خواهد ماند.

http://akshayemazhabi.blogfa.com/post-354.aspx

+ نوشته شده در  شنبه ۱۰ اسفند۱۳۸۷ساعت   توسط عبدالله  |